Panerai - PAM02319
PAM02319 Luminor 1950 Marina 3 Days Automatic Milan Boutique
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor 1950 |
| Reference: | PAM02319 (aka: PAM02319) |
| Name: | PAM02319 Luminor 1950 Marina 3 Days Automatic Milan Boutique |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | Yes, 319 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Gradient |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Luminor Marina {WATCH_REF] is a 2023 limited edition of 319 pieces created for the Milan Via Montenapoleone Panerai boutique.