Panerai - PAM02662
PAM02662 Luminor 1950 44 3 Days TuttoGrigio
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor 1950 |
| Reference: | PAM02662 (aka: PAM02662) |
| Name: | PAM02662 Luminor 1950 44 3 Days TuttoGrigio |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
12 709 €
Maximum price
14 306 €
Absolute change
0 €
Opening price
12 943 €
Closing price
12 943 €
Relative change
0,00 %
Description
Introduced in 2023, the Panerai Luminor Marina TuttoGrigio reference PAM02662 has a titanium case with 'Carbotech' bezel, and a Grey diall. Inside ticks the self-winding caliber P.9010.