Panerai - PAM00676
PAM00676 Luminor Due 42 3 Days Stainless Steel / Black
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor Due |
| Reference: | PAM00676 (aka: PAM00676) |
| Name: | PAM00676 Luminor Due 42 3 Days Stainless Steel / Black |
| Produced: | 2016 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
4 354 €
Maximum price
8 079 €
Absolute change
0 €
Opening price
4 916 €
Closing price
4 916 €
Relative change
0,00 %
Description
The Panerai PAM 676 was introduced in 2016 as part of the first models in the new Luminor Due family. It features a stainless steel case and a black/grey dial with sunburst finish. The PAM 677 is similar though fitted with a rose gold case and a slightly lighter dial.