Panerai - PAM00729
PAM00729 Luminor Due 45 3 Days Automatic Titanio / Blue
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor Due |
| Reference: | PAM00729 (aka: PAM00729) |
| Name: | PAM00729 Luminor Due 45 3 Days Automatic Titanio / Blue |
| Produced: | 2017 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
6 323 €
Maximum price
9 456 €
Absolute change
0 €
Opening price
6 823 €
Closing price
6 823 €
Relative change
0,00 %
Description
The Panerai Luminor Due 3 Days PAM00729 was introduced in 2017. It features a titanium case of 45mm, paired with a blue dial with sunburst finish.