Panerai - PAM00926
PAM00926 Luminor Due 38 Automatic Titanium / Blue
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor Due |
| Reference: | PAM00926 (aka: PAM00926) |
| Name: | PAM00926 Luminor Due 38 Automatic Titanium / Blue |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
4 478 €
Maximum price
6 498 €
Absolute change
0 €
Opening price
4 712 €
Closing price
4 712 €
Relative change
0,00 %
Description
The Panerai Luminor Due 38 was introduced at SIHH 2018. The case of this watch measures 38mm across, making it the smallest Panerai to date. PAM00926 was added to the collection in 2019. This watch features a titanium case and a blue dial. Power comes from the self-winding caliber P.900.