Panerai - PAM00927
PAM00927 Luminor Due 42 Automatic Titanium/ Blue
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor Due |
| Reference: | PAM00927 (aka: PAM00927) |
| Name: | PAM00927 Luminor Due 42 Automatic Titanium/ Blue |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
3 744 €
Maximum price
6 982 €
Absolute change
0 €
Opening price
5 152 €
Closing price
5 152 €
Relative change
0,00 %
Description
The Panerai Luminor Due PAM00927 was introduced in 2019. This watch features a titanium case and a blue dial. It is powered by the self-winding caliber P.900.