Panerai - PAM00964
PAM00964 Luminor Due 45 3 Days GMT Power Reserve Automatic Titanium / Blue
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor Due |
| Reference: | PAM00964 (aka: PAM00964) |
| Name: | PAM00964 Luminor Due 45 3 Days GMT Power Reserve Automatic Titanium / Blue |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Luminor PAM00964 features a Titanium case and a Blue dial with sunburst finish. It is motivated by caliber P.4002 and as such indicates the hours, minutes, small seconds, date, GMT, and power reserve.