Panerai - PAM01045
PAM01045 Luminor Piccolo Due 38 Automatic Goldtech / White
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor Due |
| Reference: | PAM01045 (aka: PAM01045) |
| Name: | PAM01045 Luminor Piccolo Due 38 Automatic Goldtech / White |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Goldtech |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Luminor Due reference PAM01045, introduced in 2021, has a cushion-shaped case of 38.00mm, which houses the self-winding caliber P.900. The dial is White.