Panerai - PAM01181
PAM01181 Luminor Due Luna Automatic Goldtech / MOP
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor Due |
| Reference: | PAM01181 (aka: PAM01181) |
| Name: | PAM01181 Luminor Due Luna Automatic Goldtech / MOP |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Goldtech |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Gloss |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Luminor Due Luna PAM01181, introduced in 2022, has a Goldtech case of 38.00mm and a White mother-of-pearl dial. This watch is powered by a self-winding movement with small seconds at 9:00, and moon phase indicator at 3:00.