Panerai - PAM01273
PAM01273 Luminor Due 38 Automatic Stainless Steel / Blue
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor Due |
| Reference: | PAM01273 (aka: PAM01273) |
| Name: | PAM01273 Luminor Due 38 Automatic Stainless Steel / Blue |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
4 500 €
Maximum price
6 205 €
Absolute change
0 €
Opening price
5 048 €
Closing price
5 048 €
Relative change
0,00 %
Description
The Panerai Luminor Due 38 PAM01273, introduced in 2022, has a Stainless Steel case of 38.00mm and a Blue dial. This watch is powered by caliber P.900.