Panerai - PAM01306
PAM01306 Luminor Due 38 Automatic Luna Rosa
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor Due |
| Reference: | PAM01306 (aka: PAM01306) |
| Name: | PAM01306 Luminor Due 38 Automatic Luna Rosa |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
4 395 €
Maximum price
7 233 €
Absolute change
0 €
Opening price
5 420 €
Closing price
5 420 €
Relative change
0,00 %
Description
The Panerai Luminor Due 38 was introduced at SIHH 2018. The case of this watch measures 38mm across, making it the smallest Panerai to date. De Panerai Luminor Due reference PAM01306 was added to the line-up in 2022.