Panerai - PAM01329
PAM01329 Luminor Due 42 3 Days Platinumtech
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor Due |
| Reference: | PAM01329 (aka: PAM01329) |
| Name: | PAM01329 Luminor Due 42 3 Days Platinumtech |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Platinum |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Luminor Due 42 PAM01329, new for 2022, has a 'Platinumtech' case of 42.00mm, and a Green dial. This Luminor is powered by caliber P.900.