Panerai - PAM01378
PAM01378 Luminor Due 38 Automatic Luna Rosa
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor Due |
| Reference: | PAM01378 (aka: PAM01378) |
| Name: | PAM01378 Luminor Due 38 Automatic Luna Rosa |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Luminor Due 38 PAM01378 debuted in 2023 as a tribute to the brand's partnership with Luna Rossa.