Panerai - PAM01381
PAM01381 Luminor Due 42 Automatic Luna Rosa
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor Due |
| Reference: | PAM01381 (aka: PAM01381) |
| Name: | PAM01381 Luminor Due 42 Automatic Luna Rosa |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
5 872 €
Maximum price
6 920 €
Absolute change
0 €
Opening price
6 083 €
Closing price
6 083 €
Relative change
0,00 %
Description
The Panerai Luminor Due 42 PAM01381 debuted in 2023 as a tribute to the brand's partnership with Luna Rossa.