Panerai - PAM01388
PAM01388 Luminor Due 42 Automatic Stainless Steel / White
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor Due |
| Reference: | PAM01388 (aka: PAM01388) |
| Name: | PAM01388 Luminor Due 42 Automatic Stainless Steel / White |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
5 540 €
Maximum price
8 321 €
Absolute change
0 €
Opening price
5 586 €
Closing price
5 586 €
Relative change
0,00 %
Description
The Panerai Luminor Due reference PAM01388, introduced in 2023, has a cushion-shaped case of 42.00mm, which houses the self-winding caliber P.900. The dial is White.