Panerai - PAM00036
PAM00036 Luminor Marina Militare
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The 1999 Panerai PAM 36 'Marina Militare' was a special edition of 200 pieces, featuring a titanium case and a brown dial with the coveted 'Marina Militare' wording.