Panerai - PAM00069
PAM00069 Luminor Marina Automatic 40mm Bracelet Blue
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The PAM 69 is a somewhat rare variation of the Luminor Marina 40mm with a blue dial and brushed case with matching bracelet in crownguard design.