Panerai - PAM00105
PAM00105 Luminor Chrono Automatic White Gold AMG
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 200.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The 2001 Panerai Luminor Chrono for AMG features a white gold case and a black dial with numerals in the typical Mercedes-AMG font.