Panerai - PAM00122
PAM00122 Luminor Chrono Inverted Panda
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The PAM 122 has a 40mm case and is powered by caliber OP IV. It features a grey dial with silver subdials.