Panerai - PAM00168
PAM00168 Luminor Chrono Regatta 2003
| Case Bezel: | Tachymeter |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The 2003 Luminor Chrono Regatta PAM 168 has a case and bracelet in a combination of titanium and stainless steel. The blue dial has silver subdials.