Panerai - PAM00177
PAM00177 Luminor Marina Titanio
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The PAM 177 is the Luminor Marina version of the PAM 176. It features a titanium case and a black dial. Early versions have the painted dial, while later ones have the sandwich dial.