Panerai - PAM00180
PAM00180 Luminor Marina Automatic White Gold
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The PAM 180 is the white gold equivalent of the PAM 140. It features a 44mm case and a carbon fibre dial with applied indexes.