Panerai - PAM00211
PAM00211 Luminor Power Reserve for Sincere
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The PAM 211 is a limited edition Luminor Power Reserve made for Sincere. It features a stainless steel case and a brown dial. Mock-up picture; please share yours if you own one!