Panerai - PAM00224
PAM00224 Luminor Chrono Daylight Firenze
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Luminor Chrono Daylight Florence PAM 224 was created for the Officine Panerai Florence boutique as a limited edition of 100 units. It features a distinct blue dial.