Panerai - PAM00228
PAM00228 Luminor GMT Firenze
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 44.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Luminor GMT Firenze PAM 228 is the GMT version of the 2005 Firenze set, featuring a distinct blue dial and a caseback engraved with a picture of the original boutique.