Panerai - PAM00797
PAM00797 Luminor 44 8 Days Power Reserve Titanium / Brown
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
5 199 €
Maximum price
7 678 €
Absolute change
0 €
Opening price
5 199 €
Closing price
5 199 €
Relative change
0,00 %
Description
This is the PAM00797 of Panerai. It has 44mm titanium case on a beige calfskin strap. brown dial with luminous Arabic numerals and hour markers. Small seconds at 9 o'clock, power reserve indicator at 5 o'clock.