Panerai - PAM00802
PAM00802 Lumior Sealand Shanghai Paeonia
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Multi-Color |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The PAM 802 is a limited edition Luminor Sealand created for the Shanghai boutique as a limited edition of 30 pieces. It features an expertly engraved case lid protecting the glass and dial.