Panerai - PAM00956
PAM00956 Luminor Regatta Transat Classique 2019 47mm
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 47.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
This is the PAM00956 of Panerai. it has a 47mm titanium case on a blue rubber strap. Blue dial with luminous Arabic numerals and hour markers. Chronograph hour counter at 3 o' clock, seconds at 9 o’clock, central chronograph seconds and minutes hands. Flyback Chronograph, Regatta, Second reset.