Panerai - PAM01087
PAM01087 Luminor Base 44 Logo 3 Days White
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Luminor Base PAM01087 was introduced in 2023. This watch has a stainless steel case of 44mm, and a white 'sandwich' dial with the OP logo at 6:00.