Panerai - PAM01304
PAM01304 Luminor Marina Quaranta Verde Militare
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Luminor Marina Quaranta reference PAM01304 made its debut in 2022. This Luminor has a Stainless Steel case of 40.00mm, which houses the self-winding caliber P.900. The dial is Green. This watch is exclusively available through Panerai's eCommerce channels.