Panerai - PAM01957
PAM01957 Luminor 8 Days Malaysia Boutique
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Luminor PAM01957 is a special edition created for the Malaysian Panerai boutiques. This watch has a DLC-coated titanium case and a green dial.