Panerai - PAM00603
PAM00603 Mare Nostrum Titanio
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Mare Nostrum |
| Reference: | PAM00603 (aka: PAM00603) |
| Name: | PAM00603 Mare Nostrum Titanio |
| Produced: | 2015 |
| Produced: | 2015 |
| Limited: | Yes, 150 units |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 52.00 mm |
| Case Lug Width: | 27.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The 2015 PAM 603 is a titanium version of the original 2010 PAM 300 Mare Nostrum. It was released as a limited edition of 150 pieces.