Panerai - PAM00620
PAM00620 Radiomir 1940 42 3 Days Automatic Stainless Steel / Black
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Radiomir 1940 |
| Reference: | PAM00620 (aka: PAM00620) |
| Name: | PAM00620 Radiomir 1940 42 3 Days Automatic Stainless Steel / Black |
| Produced: | 2015 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
4 642 €
Maximum price
7 567 €
Absolute change
0 €
Opening price
4 979 €
Closing price
4 979 €
Relative change
0,00 %
Description
The Panerai Radiomir 1940 ref. PAM 620 was introduced in 2015. It features a stainless steel case of 42mm, which houses the self-winding caliber P.4000 movement.