Panerai - PAM00933
PAM00933 Radiomir 1940 42 3 Days Automatic Acciaio / Mediterraneo
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Radiomir 1940 |
| Reference: | PAM00933 (aka: PAM00933) |
| Name: | PAM00933 Radiomir 1940 42 3 Days Automatic Acciaio / Mediterraneo |
| Produced: | 2018 |
| Limited: | Yes, 388 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
6 244 €
Maximum price
12 152 €
Absolute change
0 €
Opening price
7 355 €
Closing price
7 355 €
Relative change
0,00 %
Description
The Panerai Radiomir 1940 ref. PAM00933 has a stainless steel case of 42mm. Part of the Mediterraneo sub-series, it features a gradient blue dial.