Panerai - PAM00934
PAM00934 Radiomir 1940 45 3 Days Automatic Red Gold / Blue / Mediterraneo
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Radiomir 1940 |
| Reference: | PAM00934 (aka: PAM00934) |
| Name: | PAM00934 Radiomir 1940 45 3 Days Automatic Red Gold / Blue / Mediterraneo |
| Produced: | 2018 |
| Limited: | Yes, 188 units |
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
12 475 €
Maximum price
13 519 €
Absolute change
0 €
Opening price
13 379 €
Closing price
13 379 €
Relative change
0,00 %
Description
The Panerai Radiomir 1940 ref. PAM00934 has a red gold case of 45mm. Part of the Mediterraneo sub-series, it features a gradient blue dial.