Panerai - PAM00946
PAM00946 Radiomir 1940 GMT Power Reserve Stainless Steel / Blue / Mediterraneo
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Radiomir 1940 |
| Reference: | PAM00946 (aka: PAM00946) |
| Name: | PAM00946 Radiomir 1940 GMT Power Reserve Stainless Steel / Blue / Mediterraneo |
| Produced: | 2018 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
7 123 €
Maximum price
11 574 €
Absolute change
0 €
Opening price
7 123 €
Closing price
7 123 €
Relative change
0,00 %
Description
The Panerai Radiomir 1940 ref. PAM00946 has a stainless steel case of 42mm. Part of the Mediterraneo sub-series, it features a gradient blue dial.