Panerai - PAM00998
PAM00998 Radiomir 1940 45 3 Days GMT Automatic Stainless Steel / Military Green
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Radiomir 1940 |
| Reference: | PAM00998 (aka: PAM00998) |
| Name: | PAM00998 Radiomir 1940 45 3 Days GMT Automatic Stainless Steel / Military Green |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
6 840 €
Maximum price
11 706 €
Absolute change
0 €
Opening price
6 840 €
Closing price
6 840 €
Relative change
0,00 %
Description
The Panerai Radiomir PAM00998 was introduced in 2019. This watch features a stainless steel case of 45mm and a 'Military' green dial. Inside is the brand's P.4001 movement with GMT functions.