Panerai - PAM01144
PAM01144 Radiomir 1940 42 3 Days Automatic Stainless Steel / Blue
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Radiomir 1940 |
| Reference: | PAM01144 (aka: PAM01144) |
| Name: | PAM01144 Radiomir 1940 42 3 Days Automatic Stainless Steel / Blue |
| Produced: | 2020 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Gradient |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
5 663 €
Maximum price
8 614 €
Absolute change
0 €
Opening price
5 909 €
Closing price
5 909 €
Relative change
0,00 %
Description
The Panerai Radiomir 1940 3 Days Automatic PAM01144 features a stainless steel case (42.00mm) in Radiomir 1940 style. Inside ticks the self-winding caliber {CALIBER]. The dial is Blue.