Panerai - PAM00067
PAM00067 Radiomir Zerograph
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Radiomir Zerograph is a limited edition of 99 units introduced in 2000. It is powered by a vintage Lemania chronograph movement with single pusher.