Panerai - PAM00077
PAM00077 Radiomir Tourbillon
| Case Material: | Platinum |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Skeleton |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The 2000 Panerai Radiomir Tourbillon is a limited edition of just two pieces. It is powered by a 'Three Golden Bridges' tourbillon movement by Girard-Perregaux. The platinum case measures 42mm across.