Panerai - PAM00147
PAM00147 Radiomir Chrono Split-Seconds Oro Rosso
| Case Material: | Rose Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The 2002 Radiomir Chrono Split-Second is powered by a vintage Venus movement with split-seconds function activated through a button integrated in the crown. It is a limited edition of 35 pieces.