Panerai - PAM00158
PAM00158 Radiomir Chrono Split-Seconds Platinum
| Case Material: | Platinum |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Radiomir Chrono Split-Seconds PAM 158 was introduced in 2003 - it is the platinum version of the 2002 PAM 147.