Panerai - PAM00163
PAM00163 Radiomir Chrono 44mm
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Radiomir Chrono 44mm of 2003 is a limited edition of 230 pieces using a vintage Valjoux movement. The case is stainless steel.