Panerai - PAM00190
PAM00190 Radiomir 8 Days
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The PAM 190 is a Radiomir with a hand-wound eight-day movement by Jaeger-LeCoultre. It has the power reserve on the back. Versions in platinum and pink gold also exist.