Panerai - PAM00197
PAM00197 Radiomir 8 Days
| Case Material: | Pink Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The PAM 197 is the pink gold version of the Radiomir with eight-day movement by Jaeger-LeCoultre. Barely visible in this pic (we'll work on that), it has a black hobnail dial.