Panerai - PAM00238
PAM00238 Radiomir GMT Alarm Pink Gold
| Case Material: | Pink Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai PAM 238 is the pink gold equivalent to the PAM 98, a Radiomir of 42mm with an automatic GMT+ Alarm movement by Girard-Perregaux.