Panerai - PAM00273
PAM00273 Radiomir 10 Days GMT Pink Gold
| Case Material: | Pink Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 46.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The 2007 PAM 273 Radiomir is the pink gold equivalent of the white gold 253 introduced in the same year. It was made as a limited edition of 250 pieces.