Panerai - PAM00273 Only Watch
PAM00273 Only Watch Radiomir 10 Days GMT Pink Gold Only Watch
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Radiomir |
| Reference: | PAM00273 Only Watch (aka: PAM00273 Only Watch) |
| Name: | PAM00273 Only Watch Radiomir 10 Days GMT Pink Gold Only Watch |
| Produced: | 2007 |
| Produced: | 2007 |
| Limited: | Yes, 250 units |
| Case Material: | Pink Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 46.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
Piece unique ref. PAM 273 customized for the 2007 Only Watch auction in Monaco.