Panerai - PAM00315
PAM00315 Radiomir Tourbillon GMT Titanio
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 48.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The PAM 315 Radiomir Tourbillon features the P.2005 movement, a titanium case and a brown dial. It measures an impressive 48mm across. Numbers produced are not known.