Panerai - PAM00336
PAM00336 Radiomir 42mm Gold
| Case Material: | Pink Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Radiomir PAM 366 was the first to feature the P.999 movement. It has a pink gold case of 42mm and a sapphire crystal both front and back.